AAK publikon listën e kandidatëve për këshilltarë në Prishtinë

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka prezantuar listën e kandidatëve të kësaj partie për kuvendin komunal të Prishtinës.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se ai edhe ekip i tij janë të gatshëm ta bëjnë ndryshimin që i duhet Prishtinës në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

“Tash e tre muaj kemi punuar seriozisht në identifikimin e më të mirëve që përfaqësojnë çdo cep të Prishtinës dhe janë të gatshëm të shërbejnë për ndryshimin që i duhet qytetarit të kryeqytetit. Kemi promovuar një sistem të ri ku kemi prezantuar kandidatët një nga një, për të treguar se #eparaPrishtina është ekipi, ekspertët e aktivistët e ndershëm. Kjo është lista ime e ndryshimit. Këta janë Prishtina! Urime bashkudhëtarë drejt fitores, #punamarë”, shkruan Haradinaj.

Lista e plotë:

Daut Haradinaj
Fadil Gashi
Alberta Binçe
Vasilika Zotaj – Asllani
Kushtrim Mushica
Valbona Ajeti
Tomorr Rezniqi
Argjir Rexha
Bukurie Canolli
Dren Shahini
Xhevahire Zhuniqi
Visar Dili
Xhavit Ahmeti
Luaras Meha
Valbona Sopjani – Berisha
Milaim Vitia
Xhevdet Leci
Benisa Gashi
Naim Rrustemi
Jahir Morina
Arbnora Ajeti
Jeton Hoti
Faruk Nura
Valbona Ymeri – Mehmeti
Ilmi Canolli
Taulant Maxharraj
Donjeta Arifi
Nysret Maloku
Nexhdet Kida
Elhame Avdyli
Orges Arifi
Roni Aruçaj
Pranvera Pehlivani – Nitaj
Arsim Binaku
Miftar Morina
Shyhrete Bajrami
Muhamet Ahmeti
Gani Zeqiri
Vjollca Govori
Bislim Shala
Albert Fazliu
Dinore Sylejmani – Makolli
Kastriot Kabashi
Përparim Përvetica
Ajla Krasniqi
Berat Bylygbashi
Ari Demiri
Kaltrina Krasniqi
Muhamet Kasabaqi
Agon Hana
Dhurata Salihi
Dibran Fylli
Luan Cana
Adelina Isufi
Ergyn Dobërqani
Bahri Gashi.

https://www.facebook.com/DautHaradinaj/posts/4126232667429830