135 raste të reja me Covid

Shkup, 4 maj – Në 24 orët e fundit, në Maqedoni janë regjistruar 135 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 65 raste të reja. Më pas në Manastir 19, Resnje 8, Tetovë 6, Gostivar, Ohër dhe Strumicë nga 4, Kavadar, Gjevgjeli, Dellçevë, Berovë dhe Vallandovë nga 3, Kumanovë dhe Strugë nga 2, ndërsa në Veles, Kërçovë, Koçan, Negotinë, Vinicë dhe Kratovë nga 1.

Ka ndëruar jetë vetëm një pacient 78 vjeçar nga Ohri. Janë shëruar 85 pacientë të shëruar.

Gjithsej të vdekur në Maqedoni ka 9283 ndërsa rastet aktive shënojnë 621./Zhurnal.mk