Zyrtare: Kemal Ademi largohet nga Fenerbahce, kalon te Khimki në Rusi

Sulmuesi shqiptar, Kemal Ademi, është larguar nga Fenerbahce, duke nënshkruar me klubin rus Khimki.

Khimki dhe Fenerbahce kanë rënë dakord për transferimin e sulmuesit Kemal Ademi.

Futbollisti iu nënshtrua ekzaminimi mjekësor dhe nënshkroi një kontratë me klubin rus.