Zyrtare: Fabio Cannavaro trajner i ri i Beneventos

Fituesi i topit të artë dhe ish reprezentuesi i Italisë, Fabio Cannavaro, sot është emëruar si trajner i ri i Beneventos në ligën e dytë të Italisë. Për Cannavaron kjo është përvoja e parë e tij si trajner në Itali, njofton Zhurnal.

Cannavaro ka nënshkruar kontratë dy vjeçare.