Zyrtare: Elneny rinovon me Arsenali

Arsenali ka njoftuar se ka arritur marrëveshje të re me Mohamed Elnenyn.

Lojtari do të qëndrojë deri në vitin 2023 në Emirates, ndërsa ai është shprehur tejet i lumtur me kontratën e re.

“Mesfushori Mohamed Elneny po zgjat qëndrimin e tij me ne”, thuhet fillimisht në komunikatën e Arsenalit.

“Mo, 29 vjeç, ka qenë një anëtar kyç i skuadrës që kur u bashkua me ne nga Basel në 2016. Ai ka bërë 147 paraqitje, duke shënuar pesë gola dhe duke kontribuar 10 asistime”.

“Mo, egjiptiani i parë që ka luajtur për klubin, ka 93 paraqitje ndërkombëtare në emër të tij”.

“Ai bëri debutimin e tij në Arsenal në një fitore 2–1 kundër Burnley në Kupën FA në janar 2016 dhe ishte në skuadrën fituese të FA Cup 2016/17”.

“Ai ishte gjithashtu pjesë e ekipit që fitoi FA Community Shield në 2017 dhe 2020 dhe na ndihmoi të arrijmë në finalen e UEFA Europa League 2018/19 në Baku”, thuhet më tej në njoftimin e tyre.