Zvicra kalon në epërsi ndaj Serbisë, shënon Xherdan Shaqiri

Zvicra e zhvillon sonte ndeshjen ndaj Serbisë, e vlefshme për Kampionatin Botëror.

Një fitore ose barazim eventual, me kusht që Kameruni nuk e mposht Brazilin do të mjaftonte për Zvicrën për t’u kualifikuar në mesin e 16 kombëtareve më të mira në botë.

Zvicër 0:0 Serbi

15′ Goditje e rrezikshme dënimi për Serbinë, por Freuler e largon rrezikun.

11′ Goditje e fuqishme nga ekipi serb, por topi godet shtyllën dhe më pas kontrollohet nga portieri Kobel.

6′ Shaqiri merr topin dhe menjëherë vërshëllehet nga tifozët serbë.

5′ Goditje me kokë nga Serbia, por topi përfundon jashtë.

1′ Mundësi e artë për Zvicrën, në fund goditja e Xhakës pritet nga portieri serb.

1′ Starton ndeshja