Zbulohet data e debutimit të Messit me PSG-në

Ylli argjentinas, Lionel Messi pritet të bëjë debutimin e tij në Paris Saint-Germain në ndeshjen e klubit në Ligue 1 kundër Reims më 29 gusht.

Messi është në procesin e rikthimit të shpejtë në stërvitje pas mbërritjes së tij në PSG të martën e kaluar, pasi nuk kishte pasur përgatitje para-sezonale të plotë për shkak të pjesëmarrjes së tij në Copa America dhe largimit të mëvonshëm nga Barcelona.

34-vjeçari po përshtatet gjithashtu me jetën jashtë fushës, pasi ai duket se po shikon me familjen e tij për të gjetur një shtëpi të përshtatshme.

Sipas gazetës Marca, kjo është arsyeja pse Messi nuk është vendosur të paraqitet në ndeshjen e ardhshme të skuadrës së tij në udhëtim te Brest të premten në mbrëmje.

Sidoqoftë, Messi thuhet se do të debutojë në ndeshjen e ardhshme, atë kundër Reims me 29 gusht dhe kjo paraqitje mund të vijë në pjesën e dytë.

Kjo ndeshje do të pasohet nga pushimi ndërkombëtar dhe Messi përballet me tre ndeshje vendimtare në fushatën kualifikuese të Argjentinës në Kupën e Botës “Katar 2022”, kundër Venezuelës, Brazilit dhe Bolivisë.