Ylli i Real Madridit pretendon se Mohamed Salah nuk i ka respektuar ata

Mohamed Salah është akuzuar për “mosrespektim” të Real Madridit, pasi tensioni fillon të rritet përpara finales së Ligës së Kampionëve që zhvillohet të shtunën e kësaj jave.

Liverpooli do të jetë tepër i vendosur për të përfunduar sezonin me një trofe të tretë në fundjavë, pasi humbi titullin e Ligës Premier fundjavën e kaluar.

Ky rezultat e la Salah mjaft të pikëlluar, veçanërisht kur mësoi për golin e tretë të Cityt, ashtu si ai kaloi ekipin e tij përpara kundër Wolves.

Të paktën, egjiptiani mund ta mbyllë sezonin e tij duke shënuar disa gola ndaj Realit, ndaj të cilit Liverpooli humbi në finalen e vitit 2018, kur u largua i lënduar në pjesën e parë.

Fituesi i përbashkët i Këpucës së Artë të Ligës Premier ishte tashmë në sy të kampionëve spanjollë në fazën gjysmëfinale, duke pranuar se shpresonte që ata të mundnin Cityn në mënyrë që ai të mund të hakmerrej.

Sidoqoftë, këto komente nuk u duk mirë në Spanjë, me Federico Valverden që pretendoi se komentet ishin “mosrespektuese” për 13 herë kampionët e Evropës.

“Natyrisht që janë fjalë që secili mund t’i marrë si të dojë”, deklaroi mesfushori për Marcan.

“Unë jam kundërshtari i tij dhe është si të mos respektosh simbolin e Real Madridit, lojtarët. E vetmja gjë që duhet të bëjmë është të japim më të mirën tonë, të përpiqemi të tregojmë pse jemi në finale dhe le të shpresojmë se mund t’i japim një tjetër trofe tifozëve dhe Real Madridit”.

I pyetur pas fitores ndaj Villarrealit se me kë donte të përballej, Salah tha: “Unë dua të luaj me Madridin, duhet të jem i sinqertë”, potencoi sulmuesi egjiptian për BT Sport.

“Manchester City është një skuadër vërtetë e fortë, ne kemi luajtur kundër tyre disa herë këtë sezon. Nëse më pyesni mua personalisht, do të preferoja Madridin. Ne humbëm në finale para tyre, dua të luaj me ta dhe shpresoj se do të fitojmë”.

E cila nuk duket aspak shumë e pandershme, por Valverde po e trajton atë sikur të ishte gjëja më e keqe që dikush i ka bërë Los Blancos pasi Kylian Mbappe kishte guximin për të zgjedhur PSG-në para tyre.