Wizz Air nga dhjetori vendos fluturime nga Shkupi në Bolonjë, Torino, Fridrihshafen dhe Bilund

Shkup, 27 gusht – Kompania ajrore me kosto të ulët Viz er sot paralajmëroi katër linja të reja nga Maqedonia e Veriut në Itali, Gjermani dhe Danimarkë. Këto janë destinacionet nga Shkupi në Bolonjë dhe Torino – Itali, nga Shkupi në Bilund – Danimarkë dhe nga Ohri në Fridrihshafen – Gjermani. Fluturimet e para drejt destinacioneve të reja do të jenë në dhjetor të këtij viti.

“Linjat e reja do të plotësojnë shërbimet ekzistuese të përdorura tashmë nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit dhe do të konfirmojnë angazhimin e linjës ajrore për t’u ofruar udhëtarëve të Maqedonisë fluturime në destinacione të ndryshme. Linjat e reja drejt Bolonjës, Torinos, Fridrihshafen dhe Bilund do të fillojnë të funksionojnë falë shpërndarjes së aeroplanit të 5 -të në bazën Viz er në Shkup”, kumtoi sot Viz er.

Destinacionet e reja, shpjegojnë ata, janë të njohura për kulturën, natyrën dhe mikpritjen e tyre. E njohur për kullat, kishat dhe portat e gjata, Bolonja është një nga qytetet më të njohura në Itali. Qyteti ka një popullsi të madhe studentore e cila i jep një karakter kozmopolit. Torino, nga ana tjetër, është i njohur për arkitekturën dhe kuzhinën e tij të rafinuar. Qyteti Bilund është shtëpia e aeroportit të dytë më të madh të Danimarkës dhe është një qendër argëtuese në Evropë, duke siguruar tërheqje për të gjithë anëtarët e familjes, veçanërisht të vegjëlit falë Legoland -it të famshëm. E vendosur direkt në brigjet e Liqenit Konstancë, Fridrihshafen është i njohur për natyrën e tij, si dhe për ofrimin e aksionit dhe argëtimit në, përreth dhe mbi ujë”, thonë nga Viz er.

Prej atje i këshillojnë udhëtarët që t’i kontrollojnë kufizimet e tyre të udhëtimit para se të fillojnë udhëtimin e tyre. Me Hartën e planifikimit të udhëtimit, udhëtarët mund t’i kontrollojnë kufizimet e tyre të udhëtimit përmes rrjetit WIZZ. Uebfaqja me kode me ngjyra shfaq një hartë gjithëpërfshirëse të destinacioneve të mundshme, me lidhje përkatëse me ueb faqet e qeverisë, faqet e udhëtimit dhe të gjitha format që duhet të plotësohen para nisjes.

Biletat për linjat e reja tashmë janë në shitje në wizzair.com ose në aplikacionin celular me çmime prej 1229 denarë/ 19.99 euro