Vajza e Kate Moss, Lila, duket si nëna e saj supermodele

Lila Grace Moss po ndjek hapat në modë të nënës së saj të famshme.

Vajza 18-vjeçare e ikonës së stilit Kate Moss doli në Ibiza për darkë me miqtë gjatë fundjavës, dhe dukej si nëna e saj në një fustan të shkurtër, të mëndafshtë.

Me flokët e saj të drejtë biondë dhe me fytyrë të freskët, Lila dukej tamam si Kate në kulmin e viteve ’90; fustanet e lirshme të prera nga paragjykimet kanë qenë gjithmonë një element kryesor i stilit gjatë dhe jashtë detyrës për supermodelen.

Kate ndan Lilën me bashkëthemeluesin e revistës Dazed, Jefferson Hack. Ajo dhe Jamie Hince u ndanë në vitin 2015, dhe ajo filloi të takohej me partnerin aktual Nikolai von Bismarck po atë vit.

Lila është në rrugën e saj për t’u bërë një forcë e modës: në vitin 2018, ajo bëri debutimin e saj të modelimit si fytyra e Marc Jacobs Beauty. Dy vjet më vonë, ajo doli në pistë për herë të parë në Javën e Modës në Paris, duke hapur dhe mbyllur shfaqjen e Miu Miu.

Dhe në janar, Kate dhe Lila ecën së bashku në sfilatën Fendi Couture.

Lila – e cila gjithashtu ka mbuluar edicionet e Parisit, Japonisë dhe Italisë së Vogue deri më tani – përfaqësohet nga Agjencia Kate Moss, firma modeluese që nëna e saj e themeloi në vitin 2016.