Ushtria ukrainase shkatërron anijen ruse që transportonte tanke, mjete tjera të blinduara dhe parashutistë

Ushtria ukrainase ka njoftuar se një anije ushtarake ruse në jug të portit në Ukrainë, është shkatërruar.

Fotografitë dhe videot që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shfaqin momentin kur anija ruse përfshihet nga zjarri dhe në një moment shpërthen.

Bëhet fjalë për pamjet e regjistruara në qytetin port të Berdyanskut.

Në anën tjetër ministri i Mbrojtjes në Ukrainë, ka bërë të ditur se anija transportonte 20 tanke, 40 mjete tjera të blinduara dhe 400 parashutistë.