Ushtarët izraelitë vranë një të ri palestinez në Bregun Perëndimor

Ministria palestineze e Shëndetësisë  sot kumtoi se një palestinez 16-vjeçar është vrarë gjatë përleshjeve me ushtarët izraelitë në afërsi të fshatit Al-Mugajir në Bregun Perëndimor.

Siç është theksuar Amxhad Nashaat Abu Alija është qëlluar në gjoks, ndërsa dhe disa palestinezë të tjerë janë plagosur, transmetojnë mediat palestineze.

Disa qindra palestinezë janë mbledhur para një fshati palestinez për të protestuar kundër lagjeve hebraike, publikuan fotografi të Frans Presit, transmeton Beta. Përleshjet kanë shpërthyer kur ardhacakët hebrenj dhe palestinezët filluan të gjuanin me gurë njëri-tjetrin.