Ushqimet që mund ta shkatërrojnë buzëqeshjen tuaj

Nuk mjafton të lani dhëmbët dy herë në ditë, të përdorni fillin me fill të paktën një herë në ditë dhe të vizitoni dentistin një herë në gjashtë muaj – është e rëndësishme të kujdeseni për atë që hani, shkruan Healtybuilderz.

Karamele të forta

Ka disa arsye pse karamele të forta mund të prishin buzëqeshjen tuaj. Së pari, ato janë të ngarkuara me sheqer – veçanërisht nëse nuk i lani dhëmbët mjaft shpejt, ka të ngjarë të krijohet pllaka, duke shënuar fillimin e shumë problemeve që lidhen me buzëqeshjen.

Së dyti, ngrënia e ëmbëlsirave të forta rrit rrezikun për të përfunduar me një dhëmb të copëtuar ose të thyer.

Trajtime krokante dhe ushqime të lehta

Është e panevojshme të thuhet se duhet të jeni të kujdesshëm me çdo gjë krokante. Sidomos nëse prireni të hani si nuk ka nesër, kjo mund t’i vendosë dhëmbët tuaj në rrezik të madh. Shumica e ushqimeve janë plot me niseshte, dhe meqenëse mikrobet pëlqejnë të ushqehen me niseshte, kjo mund të jetë katastrofike për buzëqeshjen tuaj.

Copa akulli

Shumë njerëzve u duket shumë e kënaqshme përtypja e kubeve të akullit. Ashtu si karamele të forta, patate të skuqura akulli në fakt mund të shkaktojnë plasaritje ose thyerje të dhëmbëve.

Agrumet

Për shkak se ato janë të ngarkuara me vitaminë C, agrumet janë të shkëlqyera për të forcuar sistemin tuaj imunitar. Ato janë gjithashtu të mira për mishrat e dhëmbëve – mishrat e dhëmbëve kanë nevojë për vitaminë C për të qëndruar të shëndetshëm. Fatkeqësisht, shumë agrume mund të dëmtojnë buzëqeshjen tuaj sepse mund të dëmtojnë smaltin.

Larja e dhëmbëve menjëherë pas agrumeve është një ide e tmerrshme sepse mund të përshpejtojë erozionin e smaltit. Megjithatë, mos ua ktheni shpinën agrumeve – vetëm sigurohuni që t’i hani ato me moderim.

Fruta të thata

Nuk janë vetëm agrumet që duhet t’i shijoni me masë, por edhe frutat e thata. Kjo është për shkak se ata ngjiten në sipërfaqen e dhëmbëve tuaj shumë kohë pasi i keni ngrënë. Nëse më pas nuk i lani dhëmbët, krijohet një mënyrë që bakteret të shumohen dhe të krijohet pllaka.

Përveç shijimit të moderuar të frutave të thata, është mirë edhe të shpëlani gojën me ujë pasi t’i hani.