Tri ndeshje, tri fitore – FC Liqeni futet në mesin e 32 skuadrave më të mira në Evropë për futsall

FC Liqeni ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e tretë të fazën paraeliminatore të Ligës së Kampionëve.

Kampioni i Kosovës, ka arritur të dal si lider i grupit duke marr tri fitore dhe me nëntë pikë është futur në mesin e 32 skuadrave më të mira në Evropë.

Liqeni fitoi ndeshjen e parë me rezultat 5-0 ndaj turqve të Tavsancali, duke treguar seriozitet që në fillim të kësaj gare.

May be an image of text that says 'FUTSAL LOS FUTSAL LIQENI CLUB 2019 5-0 Pa 2018 k'

Ndeshja e dytë ishte më e fortë, ku përballë Helvecia të Anglisë fitoi me rezultat 6-5, në një ndeshje me shumë kthesa.

Krejt në fund në ndeshjen e sotme ndaj gjermanëve të Weilimdorf, ku ndeshja u mbyll 3-2.

Më nëntë pikë, Liqeni tani është në mesin e 32 klubeve më të mira.