Tre minuta nga debutimi, Depay ‘shpërtheu’ në Camp Nou – do të jetë kënaqësi të shikohet holandezi këtë sezon në La Liga

Epoka pa Lionel Messin te Barcelona ka filluar zyrtarisht edhe pse nuk ka një rrugë të gjatë për të shkuar, ka arsye të jetë pozitiv, duke përfshirë edhe një debutim mbresëlënës nga Memphis Depay.

Sulmuesi holandez asistoi golin e parë të skuadrës katalunase, me këta të fundit që mposhtën Real Sociedadin 4-2 në Camp Nou.

Lojtarët e Ronald Koeman luajtën si një ekip dhe bënë mirë, pasi ata duhet të shfaqin më të mirën, sidomos nga largimi i Messit.

Foto: Mundo Deportivo

Memphis ishte një nga dy debutuesit në formacionin fillestar dhe ai siguroi një dozë pozitiviteti për tifozët e Barcelonës, të cilët ende nuk mund ta pranojnë largimin e 34-vjeçarit. Numri 9 tregoi cilësinë e tij dhe ishte i prirur t’i bënte gjërat të ndodhnin dhe të emociononte turmën.

Ai ishte gjithashtu i gatshëm të merrte përgjegjësinë, duke dhuruar spektakël. Ai ishte pranë shënimit të golit të parë në La Liga, përveç dhënies së asistimit për golin e parë të shënuar nga Gerard Pique.

Është e qartë pse Koeman ishte aq i etur për të parë bashkëatdhetarin e tij të shkëlqente dhe ndeshja e parë e sulmuesit ishte për çdo lëvdatë.

https://twitter.com/TotalLM10i/status/1427020966845194241