Supermeçi Chimaev – Diaz në UFC, ky kanal e transmeton sfidën

Khamzat Chimaev dhe Nate Diaz do të ndeshen mëngjesin e së dielës në kuadër të MMA.

Meçi fillon saktësisht në orën 04:00.

Të dy garuesit bëjnë pjesë në kategorinë e peshave të ulëta.

Chimaev ka garuar 11 herë, duke i regjistruar të gjitha fitore, gjashtë prej të cilave me “Knock Out”.

Në anën tjetër, Diaz është ndeshur 33 herë, 20 herë ka dalë fitues dhe 13 herë është mposhtur.

Meçin do ta transmetojë Supersport 2.