Sot takim mes Nice dhe Pochettino

Mauricio Pochettino mund të rikthehet në Ligue 1.

Skuadra franceze ,OGC Nice është e gatshme t’i jap një vend pune trajnerit argjentinas, Mauricio Pochettino.

Sipas Santi Aouna, Nice e shohin si të duhur ish-trajnerin e PSG për ta çuar përpara skuadrën.

Lucien Favre nuk po bën punën më të mirë të mundshme dhe tashmë po punohet për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Mediat franceze thonë se Pochettino do të takohet sot me krerët e Nice për të diskutuar një marrëveshje të mundshme.

Puna e fundit e Pochettino ishte pikërisht në Ligue 1, te skuadra e PSG.