Smoothie me spinaq

Ndryshe nga lëngjet, smoothie jeshil janë ushqime të plota, të pasura me fibra. Janë më të shijshme seç duken, pasi në shije dominojnë frutat, ndërsa jeshilliqet balancojnë ëmbëlsinë e saj.

Vitaminat dhe mineralet asimilohen më mirë nga trupi duke reduktuar tundimin për ëmbëlsira, fast food dhe duke ndihmuar dobësimin. Na pastrojnë trupin, duke eliminuar toksinat dhe ujërat e tepërta.

Më poshtë ju sjellim recetën për smoothie me spinaq.

  • 1 filxhan spinaq
  • 1/2 filxhan majdanoz
  • 1/4 tranguj
  • 1/2 karrotë
  • 2 gjethe mente
  • 1 1/2 filxhan me ujë kokos

Të gjithë përbërësit i përzieni në mikser.