Sevilla ka prezantuar Jorge Sampaolin si trajner të ri

Jorge Sampaoli është trajneri i ri i klubit të divizionit të parë spanjoll Sevilla. Ai merr përsipër skuadrën andaluziane menjëherë pasi klubi u nda me Julen Lopetegui.

Pas humbjes së mbrëmshme (1:4) në shtëpi ndaj Borussia Dortmundit në Champions League, Sevilla vendosi të ndahet nga Lopetegui.

Sampaoli ishte pjesë e Sevillas edhe në të kaluarën, ai e drejtoi skuadrën në sezonin 2016/17 dhe përveç kësaj, ai ishte trajner i Atlético Mineiro, Olympique Marseille dhe ishte trajner i Argjentinës.