Samuel Umtiti i përgjigjet tifozit që i tha se nuk i meriton ato që po ia bën Barcelona

Samuel Umtiti nuk po merr shumë nga saga e tij e transferimit te Barcelona pavarësisht kritikave nga tifozët.

Qendërmbrojtësi ka pasur një kohë të keqe me lëndime në vitet e fundit, dhe pavarësisht se u rikthye në palestër të plotë këtë verë, ai është një nga lojtarët që është caktuar të shitet pasi Blaugranasit kërkojnë të zvogëlojë masën e tyre të pagës.

Umtiti nuk është përshtatur me përpjekjet e Barcelonës, duke refuzuar të largohet nëse nuk është për një ekip që po sfidon për një titull.

Qendërmbrojtësi është i lumtur te Barcelona, ​​dhe me kontratën e tij fitimprurëse që ai fitoi disa vite më parë.

Por, disa tifozë mendojnë se ai po bën gabim duke mos u larguar, dhe se Umtiti duhet ta shikojë situatën në klub.

Megjithëse, kjo nuk do të thotë se të gjithë tifozët ndihen kështu, dhe siç raportohet nga Mundo Deportivo , një tifoz e bëri të qartë të premten.

Është raportuar se ndërsa Umtiti po largohej nga stërvitja e Barcelonës, një tifoz bërtiti: “Ju nuk e meritoni atë që po ju bën Barcelona”.

Dhe Umtiti thuhet se iu përgjigj atij komenti duke thënë: “Mos u shqetëso, është jeta”.