“Rruga për te Scudetto” – Serie A e përmbledh triumfin e Milanit në një video

Milani ia doli të rikthente Scudetton në “San Siro” pas më shumë se 11 vitesh.

Rossonrët me një skuadër solide dhe pa shpenzuar shuma të çmendura, ia dolën të rrëzonin nga froni rivalin e tyre lokal, Interin.

Berazzurët ishin kampion në fuqi, por në një sezon fantastike, Milani ia dol të kurorëzohet kampion me plot meritë.

Përmes një video mbi tre minuta, Serie A ka përmbledhur triumfin e Djallit, duke sjell disa ndeshjen emocionale.

Natyrisht se të fitosh titullin me një skuadër që nuk ka paga të majme dhe me emra jo edhe shumë të dëshmuar – e arritën trofeun e 19-të në ligë.

Nga edicionin 2022/23 do të jetë një luftë edhe më e ashpër mes Milanit dhe Interit, se ku do të arrijë titullin e 20-të në elitën e futbollit italian.