Rriten shpresat e Arsenal për Tielemans, Leicester zbret kërkesat

Youri Tielemans mund të jetë përforcimi i radhës i Arsenal.

Skuadra e Arsenal po punon për të gjetur një profil të përshtatshëm për repartin e mesfushës dhe Tielemans është emri që përmendet tash e sa kohë.

Raportime të ‘Sun Sport’ bëjnë të ditur se Leicester City ka zbritur kërkesat që kishte për lojtarin dhe tani gjasat e Arsenal për transferimin janë rritur.

Mesfushori belg vlerësohet tani me 38 milionë funte, për shkak të situatës së tij kontraktuale te Leicester.

Shuma prej 38 milionë funteve s’pritet të jetë problematike për Arsenal.