RMV/ 37 raste të reja me Covid

Shkup, 3 gusht – Në 24 orët e fundit janë bërë 3658 testime, ndërsa janë regjistruar 37 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 15 raste, në Tetovë 8, Kumanovë 4, Gostivar 3, Kërçovë 2, ndërsa në Manastir, Koçan, Radovish dhe Dibër nga 1.

Janë regjistruar ndërkohë 23 pacientë të shëruar. Viktima nuk ka.

Deri tani në vendin tonë janë regjistruar 156543 persona të infektuar. Prej tyre, 150422 janë shëruar, 5494 kanë vdekur ndërsa rastet aktive shënojnë 627.//Zhurnal.mk