Rita Ora në Paris tërheq vëmendjen me veshjen ngjyrë vjollce

Ajo ka shumë për të festuar pasi ‘The Voice Australia’ theu shikueshmëri me gati dy milionë shikues që ishin gati për premierën.

Dhe, Rita Ora dukej se ishte në një shpirt të mrekullueshëm, ndërsa doli me një ansambël ngjyrë vjollce tërheqëse, ndërsa ishte në Paris të premten.

Këngëtarja, 30 vjeç, ekspozoi barkun e saj në një top me shkëlqim, të cilin e shoqëroi me pantallona të ndritshme dhe taka.

Rita, lëshoi besim, teksa lëvizte nëpër rrugë dhe shfaqi figurën e saj të bujshme në ansamblin elegant.

Ajo kishte zgjedhur edhe një bluzë të vogël vjollce, e cila paraqiste një model harku në dekoltenë e saj të bollshme dhe rripa të hollë mbi supet e saj të tonifikuara.

Ylli iu përkushtua dukjes së purpurt duke mbajtur me vete një çantë dore plotësuese dhe duke veshur take të ngushta në një nuancë tjetër të jargavanit.

Asnjëherë për të mos harruar aksesorët e saj, Rita shtoi një palë syze dielli të lezetshme dhe një përzgjedhje të gjerdanit të bukur për të kompletuar dukjen perfektë.

Paraqitja e Ritës në Paris, vjen pasi rreth 1.33 milionë njerëz u pajtuan për episodin e parë të sezonit 10 të ‘The Voice Australia’ në pesë qytetet kryesore – Sidnei, Melburn, Brisbane, Adelaide dhe Perth.

Kjo shifër u rrit në 1.91 milion në shkallë vendi, kur u përfshinë shikuesit rajonalë. Konkursi i këndimit, pothuajse, dyfishoi audiencën e metrosë të Nine’s The Block (747,000 shikues) dhe gjithashtu goditi 10 të Survivor Australian (609,000).

Ndryshe, ‘The Voice’, organizohet nga Sonia Kruger këtë vit, dhe paneli i tij i stërvitjes përfshin Rita Ora, Guy Sebastian, Jessica Mauboy dhe Keith Urban. Kohët e fundit, Rita nxitoi reagimin e fansave të saj ndaj debutimit në ‘The Voice Australia’, ndërsa punonte në kënde të saj më të mira në një seri selfie.

Këngëtarja shkroi: “Faleminderit të gjithëve shumë për dashurinë. Unë jam shumë e kënaqur që ju të gjithë e doni @thevoiceau ka kaq shumë talente që mezi pres të shihni! ” Ajo shtoi: ‘I duaj shumë fansat e mijë australian !!!! Mezi pres të kthehem”.

Pas premierës së ‘The Voice Australia’, Rita arriti të marrë një këngëtare për ‘Team Rita’.

Ajo u mahnit nga 15-vjeçarja, Sofia Watt, duke thënë se e ndjente se mund të lidhej me të pasi mori marrëveshjen e saj të parë me rekord në të njëjtën moshë.

“Ju do të merrni shumë po dhe jo dhe ky është vetëm realiteti, por forca që unë mund të dëgjoj në aftësinë tuaj vokale, askush nuk mund ta godasë atë,” tha Rita