Rita Ora hapi dyert e shtëpisë së saj prej 7.5 miliardë dollarësh

Këngëtarja Rita Ora hapi dyert për ekipin e Architectural Digest dhe zbuloi se si duket shtëpia e saj në Londër prej 7.5 milionë funte.

Rita bleu shtëpinë me gjashtë dhoma të epokës viktoriane vitin e kaluar, e cila u ndërtua fillimisht në 1877 dhe që atëherë ka kaluar nëpër një sërë rinovimesh për ta bërë atë të duket ashtu siç duket sot.

“I ndërtuar në vitet 1800, fillimisht ishte në pronësi të ilustruesit Arthur Rackham, një nga artistët e mi të preferuar. Të gjitha ilustrimet i ka krijuar për Alice in Wonderland, Kësulëkuqja… Shtëpia ka një energji shumë të mirë dhe kreative për të cilën kam nevojë dhe që e ndjeva sapo hyra”, thotë Rita.

Këngëtarja u dha fansave të Architectural Digest një vështrim brenda shtëpisë mbresëlënëse me orendi komode, një kopsht të qetë dhe detaje historike. Ajo thotë se arsyeja kryesore që e bleu shtëpinë ishte rëndësia e saj historike, duke shtuar se gjithmonë është tërhequr nga shtëpitë me një “shpirt të vjetër”.

Krenar për historinë e pronës, Rita vuri në dukje ndarjen e zbukuruar prej druri që ndan dhomën e saj të ngrënies nga dhoma e ndenjes, e cila thotë se ka qenë aty që kur është ndërtuar shtëpia.

Në video shfaqet edhe garderoba e këngëtares, e cila ka një mur të dekoruar me kapele bejsbolli dhe rreshta atlete.