Realit i shtohet konkurrenca, skuadrat e Premier League pas Mbappe

Shumë skuadra kanë filluar të interesohen për Kylian Mbappe.

Mbappe vendosi që gjatë kësaj vere të rinovonte kontratën me PSG, ndonëse lidhej me një kalim të mundshëm te Real Madrid.

Francezi do të jetë te PSG deri në vitin 2024, sipas kontratës aktuale. Megjithatë, në vitin 2024, nuk do të jetë shumë e lehtë për Realin që ta transferojë lojtarin.

Sipas ‘Marca’, Mbappe mund të largohet nga PSG në vitin 2024, por skuadra të Premier League kanë filluar të interesohen.

Pritet që në janar të vitit 2024, Mbappe të largohet nga Ligue 1. Chelsea, Liverpool e Man United janë skuadrat që po bëjnë gati planet.

Real Madrid në anën tjetër mbetet pista më e mundshme dhe dëshira më e madhe e lojtarit.