PSG hidhet në sulm edhe për Camavingan

Paris Saint-Germain po tenton të transferojë Eduardo Camavingan nga rivali i tyre në Ligue 1, Rennes.

Skuadra nga qyteti i Parisit tashmë ka filluar bisedimet mes dy palëve dhe dëshiron ta finalizojë transferimin sa më parë.

Bëhet e ditur se Rennes ka hequr dorë nga çmimi rreth 90 milionë euro dhe tani kërkon vetëm 50 milionë.

Kontrata e lojtarit skadon në verën e vitit të ardhshëm, derisa nuk kishte vullnet që të rinovohej ajo.

Rennes i bëri të ditur që të pranonte kontratën e re, ose do të shitjen në këtë verë, andaj duket se largimi i tij do të ndodhë.

Por, PSG mund ta realizojë transferimin e tij, vetëm atëherë kur ta ketë përfunduar atë të Lionel Messi, që tani po duket të jetë një sagë.