Përfundon ndeshje, Ylli mposhtet nga Benfica dhe eliminohet nga kualifikimet e Ligës së Kampionëve

Skuadra e Yllit është mposhtur në Lisbonë ndaj Benficas, me ç’rast është eliminuar nga kualifikimet për Ligën e Kampionëve në basketboll.

Kampionët e Kosovës u mposhtën nga kampionët e Portugalisë.

Benfica triumfoi në këtë sfidë me rezultatin 67-92.

Lojtarët më të dalluar tek skuadra kosovare ishin Henrik Sirko dhe Ahmed Basir, teksa tek Benfica Barroso dhe Douglas.

Rreth nesh

Adresa
8 Udarna Brigada
Shkup – RMV-të, 1000

Hours
Monday—Friday: 9:00AM–5:00PM
Saturday & Sunday: 11:00AM–3:00PM