Pas incidentit, kitaristi i njohur rikthehet në skenë

Carlos Santana u kthye në skenënë Connecticut të premten, pasi u rrëzua gjatë një shfaqjeje në Michigan muajin e kaluar.

Kitaristi u fotografua duke buzëqeshur ndërsa po largohej nga Four Seasons në qendër të Manhattan, për të  dalë më vonë në skenë në CT, dhe më pas në Amfiteatrin Jones Beach në Long Island, Nju Jork.

Santana u detyrua të riplanifikonte gjashtë shfaqje të turneut të tij “Miraculous Supernatural” 2022 me Earth, Wind & Fire “për shkak të gjendjes së tij shëndetësore “, tha përfaqësuesi i muzikantit për Page Six muajin e kaluar.

Michael Vrionis, President i Universal Tone Management, gjithashtu lëshoi ​​një deklaratë në atë kohë.

“Me keqardhje ju informoj se Santana ka shtyrë shfaqjennë Ruoff Music Center Noblesville, Indiana,” tha ai.

“Dhe, ne po shtyjmë shfaqjen e 9 korrikut në Qendrën Muzikore Riverbend në Cincinnati, Ohio; 10 korrik në  Summerfest Grounds në Milwaukee, Wisconsin; 12 korrik në Walmart Arkansas Music Pavilion në Rogers, Arkansas; 15 korrik në Pavilion Dos Equis në Dallas, Teksas; 16 korrik në  Cynthia Woods Mitchell në Woodlands, Teksas.

Vrionis shtoi, “Doktorët kanë rekomanduar që zoti Santana të pushojë për t’u rikuperuar plotësisht. Carlos po ecën mirë dhe mezi pret që të rikthehet së shpejti në skenë. Ai ka nevojë vetëm për pushim.”

Artisti u transportua jashtë skenës me barelë gjatë shfaqjes së tij të 5 korrikut, pasi u rrëzua nga lodhja dhe dehidratimi.Ai më parë mori një pushim nga turneu në vitin 2021 kur iu nënshtrua një ndërhyrjeje në zemër.