Nusja bëhet virale për fustanin e nusërisë me vlerë rreth 44 euro, teksa e gjithë dasma kushtoi rreth 463 euro

Nuk është sekret që dasmat mund të jenë vërtet të shtrenjta, por një çift nga Los Angeles gjeti një mënyrë për t’i mbajtur shpenzimet të vogla në ditën e tyre të madhe.

Kiara dhe Joel Brokenbrough ishin në gjendje të arrinin gjithçka për vetëm 463 euro, që është shumë më pak se mesatarja, sipas një raporti të vitit të kaluar nga faqja e internetit e planifikimit të dasmave The Knot.

“Qëllimi ynë ishte të ishim sa më minimal dhe të shpenzonim sa më pak”, tha Kiara për “Good Morning America”.

I’ze a married woman now!! 😜 Subscribe to my YouTube channel to see how I pulled this off! YT: KIARA BRK #wedding #weddingtiktok #weddingday #couples

♬ original sound – zaq 🦖https://www.tiktok.com/embed/v2/7073611867482033451?lang=en-US&referrer=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fnusja-behet-virale-per-fustanin-e-nuserise-vlere-rreth-44-euro-teksa-e-gjithe-dasma-kushtoi-rreth-463-euro%2F

Nusja dhe dhëndri thanë se ishin në gjendje ta bënin pikërisht këtë duke vënë një fokus të madh për të mos hyrë në borxhe gjatë fillimit të martesës së tyre.

Për të nisur dasmën e tyre me kosto të ulët, Kiara filloi me fustanin e saj që e gjeti në faqen e internetit të shitësit të modës digjitale Shein për vetëm 44 euro.

Reply to @maalikaelise dress included! $47 on @SHEIN 🤩🤩 #weddingtiktok #weddingdress #cheapwedding #blackbride

♬ audio credit is rennyxaudios – 70s80s90s00shttps://www.tiktok.com/embed/v2/7076467902769073454?lang=en-US&referrer=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fnusja-behet-virale-per-fustanin-e-nuserise-vlere-rreth-44-euro-teksa-e-gjithe-dasma-kushtoi-rreth-463-euro%2F

Kiara ndau përvojën e saj të blerjes së veshjeve në TikTok. Videoja ka tërhequr vëmendjen e pothuajse 1 milion njerëzve.

“Nuk doja të shpenzoja shumë para për një fustan sepse kisha mendësinë që do ta veshja këtë një herë për disa orë”, tha ajo.

https://www.instagram.com/p/Capw7k0grFD/

Kur erdhi puna për uljen e kostove për dasmën aktuale, Kiara kujton se kishte dhurata të tilla si lule dhe të tjera nga familja e saj.

Çifti gjithashtu arriti të kursente para duke gjetur një vend të lirë në një nga autostradat e Kalifornisë. Të ftuarit gjithashtu paguanin ushqimin dhe pijet e tyre në pritje.

https://www.instagram.com/p/CbqMP-PPvdc/

Kiara shpjegoi se për të realizuar një martesë me pak shpenzime, duhet të kesh vërtet të dashur mbështetës. Një nga këshillat e saj më të mëdha është të gjesh një vend që është i lirë dhe i bukur, në mënyrë që të mos kesh nevojë të shpenzosh para për dekorime. Ajo gjithashtu përmendi se përmes gjithë kësaj, çiftet duhet të kujtojnë qëllimin e tyre përfundimtar, që është martesa.