Nuk ka hatërmbetje! Princi William dhe Kate Middleton ishin të parët që i uruan ditëlindjen e 40-të kunatës Meghan Markle

Mbretëresha, Princi Charles dhe Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë ndarë të gjithë urime për Meghan Markle në ditëlindjen e saj të 40-të.

Llogaria e Familjes Mbretërore në Instagram, e drejtuar nga stafi i Pallatit Buckingham të Mbretëreshës, ishte e para që publikoi në Instagram dhe Twitter një postim, duke ndarë tri fotografi të Meghanit së bashku me mesazhin: “Duke i uruar Dukeshës së Sussex-it një ditëlindje shumë të lumtur sot!”.

Njëra nga fotografitë e tregon Mbretëreshën, 95 vjeçe dhe Meghanin duke buzëqeshur në ndejën e tyre të parë dhe të vetme të përbashkët në qershor të vitit 2018, shkruan DailyMail.

Brenda pak minutash, Princi William dhe Kate Middleton dhe Princi Charles dhe Dukesha e Cornwall shtuan mesazhet e tyre të ditëlindjes.

Fansat mbretërorë vlerësuan vendimin “dashamirës” dhe “dinjitoz” për urimet e publikuara në rrjetet sociale, pavarësisht kritikave të fundit të Harryt dhe Meghan ndaj familjes mbretërore.

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit zgjodhën një fotografi të Meghanit nga turneu mbretëror i saj dhe Harryt në Australi në tetor të vitit 2018.

Fotografia e tregon Dukeshën të veshur me një fustan me shirita të rrjedhshëm dhe një gjerdan në plazhin Bondi të Sydneyt. Ajo ishte shtatzënë me Archie në atë kohë.

Llogaria e Clarence House në Instagram, e drejtuar nga stafi i Princit Charles dhe Camilla-s, publikoi një fotografi të Meghanit duke buzëqeshur ndërsa ajo ndoqi një tryezë të rrumbullakët mbi barazinë gjinore në Kështjellën Windsor në tetor të vitit 2019.

Princi William dhe Princi Harry, të cilët dikur ishin të pandashëm, janë ndarë në 18 muaj që nga vendimi i Harryt dhe Meghanit për të lënë familjen mbretërore dhe për t’u transferuar në ShBA.

Kritika publike e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it ndaj Familjes Mbretërore në një sërë intervistash të fundit të profilit të lartë televiziv dhe podkaste e ka vënë marrëdhënien nën tendosje të mëtejshme.

Princi William dhe Princi Harry u panë së bashku muajin e kaluar në zbulimin e statujës përkujtimore të Princeshës Diana në kopshtet e Pallatit Kensington. Ceremonia intime shënoi atë që do të ishte ditëlindja e 60 -të e Dianës, po të ishte ajo gjallë.

Para kësaj vëllezërit kishin dalë për herë të fundit ballë për ballë në funeralin e gjyshit të tyre Princi Philip, i cili u zhvillua vetëm disa javë pas intervistës së famshme të Harryt dhe Meghanit me Oprah Winfreyn.

Kishte spekulime se Meghan, e cila mirëpriti në jetë vajzën Lilibet Diana në qershor, po planifikonte të festonte ditëlindjen e saj historike me një festë luksoze me 65 të ftuar.

Sidoqoftë, dje Page Six hodhi poshtë planin dhe sugjeroi që Princi Harry në vend të kësaj do ta çojë gruan e tij në një “udhëtim të largët intim”.

Ekspertët mbretërorë kanë spekuluar gjithashtu se Çifti Sussexes mund të zgjedhin të publikojnë një fotografi familjare të pritur me padurim për të shënuar rastin e veçantë. Fansat janë ende duke pritur për të parë një paraqitje të shkurtër të Lilibet.

Komentatori mbretëror Phil Dampier i tha The Sun Online: “Unë mendoj se ka të ngjarë të shohim një fotografi të familjes. Nuk do të më habiste, nëse Meghan do të publikojë një fotografi të saj me Lilibetin për të shënuar ditëlindjen e saj të 40 -të, pasi ata do të duan të theksojnë se çfarë njësie e lumtur familjare janë”.

“Dhe do të jetë interesante të shihet se çfarë mesazhesh ajo merr nga anëtarët e familjes mbretërore – unë dyshoj se ata do të publikojnë mesazhe, edhe pse në privatësi ata janë shumë të mërzitur për atë që ka ndodhur”, – me sa duket një shenjë e kokës për intervistën e tyre shpërthyese me Oprah Winfreyn.

Sipas The Mirror, Princi Harry thuhet se ka porositur një tortë për gruan e tij nga një furrë buke, e quajtur “Posies & Sugar”, e cila krijon ëmbëlsira në një pamje të thjeshtë kremi gjysmë të zhveshur dhe të zbukuruar me lule.

Çifti nuk po planifikojnë të marrin pjesë në festën e ditëlindjes së ish-Presidentit Obama – i cili mbush 60 vjeç në të njëjtën ditë, festë e cila besohet se do të zhvillohet në shtëpinë e tij ‘Martha’s Vineyard’ gjatë fundjavës.

Vitin e kaluar Meghan gëzoi një ditëlindje të qetë në shtëpi mes pandemisë COVID-19, pesë muaj pasi ajo dhe Harry lanë në mënyrë sensacionale Familjen Mbretërore dhe u transferuan në ShBA.

40-vjetori i saj është pesë muaj para kunatës së saj Kate Middleton, ndërsa Princi William gjithashtu mbush këtë moshë arritjen në qershor të vitit të ardhshëm.

Muajin e kaluar u raportua se Princi Harry ka arritur një marrëveshje fitimprurëse për botimin e katër librave biografikë.