Notat e lojtarëve, Borussia M’gladbach 1-1 Bayern Munich: Sommer e Kimmich më të mirët në fushë

Borussia Moenchengladbach dhe Bayern Munich kanë ndarë pikët, duke barazuar me rezultat 1-1 në kuadër të ndeshjes hapëse javës së parë në Bundesliga.

Borussia gjeti golin e para me Alassane Plea, ndërsa Bayern Munich barazoi me Robert Lewandowski.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Joshua Kimmich me notën 8.4.

Pas tij vlerësim të madh mori portieri vendas Yann Sommer që u vlerësua me notën 8.3.

Lojtari më i dobët në fushë ishte Thomas Muller me notën 6.4.

Notat e lojtarëve të Borussia M’gladbach dhe Bayern Munich

https://www.sofascore.com/event/9594492/lineups/embed