Ndërhyrja e Mallos në Luis Suarezin prodhoi përplasje të ashpër dhe dy kartonë të kuq

Në minutën e gjashtë të kohës shtesë në takimin mes  Celta Vigo dhe  Atletico Madridit, gjërat tashmë ishin shumë të tensionuar pasi vendasit kërkuan një barazim.

Pastaj, kur kapiteni i Celta Vigos, Hugo Mallo bëri një përballje të ashpër me Luis Suarez, kaosi shpërtheu.

Përparësia u luajt fillimisht, por më pas Mario Hermoso u përball me Mallon për t’ia bërë me dije se kishte sjellje të ndyrë.

Aty, gjërat nuk kaluan qetësisht dhe anëtari i Celta Vigos kapi për fyti atë të Altletico Madridit.

Disa lojtarë më pas shtynë njëri -tjetrin, ndërsa të tjerët u tërhoqën fizikisht nga shokët e skuadrës.

Pasi përleshja përfundimisht u ndalua, gjyqtari Jose Luis Munuera Montero përjashtoi Mallo dhe Hermoson.

Momente më vonë, trajneri i fitnesit të Atleticos, Profe Ortega u përjashtua gjithashtu për një koment të bërë nga banka rezervë.

Atletico Madrid ishte tashmë i zemëruar me gjyqtarin pasi u dha një penallti kundër tyre për një prekje të diskutueshme të lojës më dorë, me ndeshjen që përfundoi 2-1.