Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 23 gusht – Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 30 deri 36 gradë celcius.

Nesër moti pritet të jetë me diell dhe stabil, ndërsa të mërkurën dhe të enjten paralajmërohen reshje të shiut.