Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 20 gusht – Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite në pjesën jugore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 20, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 28 deri në 34 gradë celsius.

Të shtunën moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje lokale të shiut dhe erë të fort.