Moti sot me diell, temperatura deri në 38 gradë Celsius

Shkup, 7 gusht – Moti sot dot të jetë me diell dhe i nxehtë me temperatura deri në 38 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë në drejtim të veriut. Temperatura minimale do të bjerë deri në 11 gradë Celsius gjatë natës.

Në Shkup do të jetë mot i ngjashëm me temperatura maksimale deri në 36 gradë Celsius, ndërsa minimalja gjatë natës do të bjerë deri në 17 gradë Celsius.