Moti sot me diell me temperatura deri 38 gradë

Shkup, 13 gusht – Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri 21, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 32 deri 38 gradë. UV indeksi do të jetë 8.

Në Shkup do të jetë kryesisht me diell me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 36 gradë.

Nga DPHM informojnë se moti do të vazhdojë të jetë kryesisht i qëndrueshëm dhe i nxehtë. Deri të shtunën do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore, ndërsa nga fillimi i javës së ardhshme era do ta ndryshojë drejtimi në jugor dhe temperaturat do të jenë në rritje të lehtë.