Moti sot me diell dhe i nxehtë

Shkup, 8 gusht – Moti në vend do të jetë me diell dhe i nxehtë me erë të dobët deri në mesatare kryesisht nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 32 deri në 38 gradë Celsius.

UV indeksi do të jetë 9.

Në Shkup do të mbaj mot me diell dhe i nxehtë me erë të dobët deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 38 gradë Celsius.

Në fillim të javës do të mbajë mot me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura mbi mesataren, të cilat në juglindje sërish di t’i tejkalojnë 40 gradë Celsius. Kushte për paraqitjen e izoluar të shiut dhe vetëtimave do të ketë të mërkurën pasdite.