Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 16 gusht – Moti nesër do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Ka fundi i ditës së nesërme do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri në 21, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 33 deri në 39 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i ndryshueshëm. Ditën e mërkurë do të ketë kushte për reshje të shiut dhe erë të fortë.