Moti nesër në Maqedoni

Shkup, 11 gusht – Moti nesër do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Do të fryjë një erë e lehtë në pjesën veriore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri në 20 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 31 deri në 37 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe ngrohtë.