Moti me diell, temperatura deri në 37 gradë

Shkup, 22 gusht – Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale si dhe me erë të lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 20 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale prej 26 deri 37 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet deri 19 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë 35 gradë Celsius.