Mot me diell me vranësira lokale dhe erë të përforcuar veriore

Shkup, 19 gusht – Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla lokale deri në mesatare. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit përkohësisht erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 20 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale prej 29 deri 35 gradë Celsius. UV=8.

Në Shkup kryesisht mot me diell me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri 17 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 32 gradë Celsius.

Të premten pasdite kryesisht në pjesët jugore do të ketë shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Mot me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil do të jetë të shtunën, kur në disa vende do të ketë shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, lokalisht në formë të motit të ligë me paraqitje të breshërit. Prej të premten vijon periudha e motit stabil dhe të nxehtë.