Momenti kur raketa ruse godet qytetin Dnipro në lindje të Ukrainës

Një video që është publikuar nga Sky News, ka kapur momentin kur një raketë ruse godet qytetin Dnipro në Ukrainë.

Tri sulme të mëdha ajrore kishin për objektiv këtë mëngjes qytetin Dnipro në lindje të Ukrainës – që njihet si vend industrial dhe njëherit qyteti i katërt më i madh në këtë vend.

Nga këto sulme ka humbur jetën të paktën një civil, ka njoftuar këshilltari i ministrit të Punëve të Brendshme, Anton Heraschenk.

Ndërkaq ushtria ruse sot ka kryer sulme edhe në qytetet tjera ukrainase – kryesisht në pjesën perëndimore të vendit.