Mikaele Tmusiç vazhdon kontratën me KB Trepçën edhe për 4 vjet tjera

Kampioni i Kosovës në basketboll, Trepça ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratës me basketbollistin Mikaele Tmusiç.

Një ndër basketbollistët më të mirë të mirë të klubit mitrovicas të basketbollit, KB Trepça, ka vazhduar kontratën.

Bëhet fjalë për reprezentuesin e Kosovës, Tmusiç, i cili ka rinovuar edhe për katër vjet tjera, shkruan Telegrafi.

Lajmi ështës bërë i ditur nga vet faqja zyrtare e KB Trepçës përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

“+4”, ishte përshkrimi i postimit të “minatorëve”, në një foto ku Tmusic shihet me njërin nga drejtuesit e klubit.

Ndryshe, Tmusic është njëri nga basketbollistët më të mirë në Kosovë viteve të fundit.

Ai ka fituar katër herë titullin kampion me skuadra si Prishtina, Golden Eagle Ylli dhe së fundmi Trepça.