Mes angazhimeve dhe romancës së re, Kim Kardashian kalon kohën duke ndjekur nga afër djalin e saj Saint gjatë një ndeshje futbolli në Los Angeles

Pavarësisht se sa e zënë është, Kim Kardashian gjithmonë i kushton kohë fëmijëve të saj.

Dhe të dielën pasdite (20 mars), 42-vjeçarja u pa duke u shtrirë në një karrige blu me lëndinë teksa shikonte djalin e saj gjashtëvjeçar Saint duke luajtur futboll.

Ndërsa djali i saj i vogël vraponte nëpër fushë me një uniformë bardh e zi, themeluesja e “SKIMS” brohoriste për të teksa mbante një filxhan kafe ‘Starbucks’ në dorë.

Kim u pa e veshur me një fanellë “Balenciaga” me mëngë të gjata, me vija të kuqe dhe blu anash, pantallona të shkurtra dhe sandale.

Në një nga pushimet e tij nga fusha, Saint u ul në prehrin e nënës së tij ndërsa dy nga truprojat e familjes qëndruan aty pranë anash, shkruan DailyMail.

Dalja e fundit e Kardashian vjen pasi ajo thuhet se beson se është e drejtë që ish-it të saj Kanye West iu ndalua 24 orë nga platforma e mediave sociale nga kompania e saj Meta.

“Kim e konsideroi të drejtë pezullimin, por reagimi i saj nuk ishte shumë dramatik. Asaj nuk iu dukë gjë e madhe dhe bëri shaka se asaj i duhej një pushim një ditor. Pasi të gjitha postimet e Kanye kanë qenë rraskapitëse për të”, tha një burim për People.

Reperi “Jesus Walks” – nga i cili Kim kërkoi divorc në shkurt 2021 pas shtatë vitesh martesë iu ndaluan përdorimi i Instagramit për shkak të shkeljes së rregullave të tij për ngacmimin pasi postoi mesazhe sulmues drejt të dashurit të Kim, Pete Davidson dhe drejtuesin e “The Daily Show”, Trevor Noah.

Ndërkohë, Kim kohët e fundit diskutoi për rolin e të qenit ‘mbrojtëse’ ndaj ish-partnerit të saj për hir të fëmijëve të tyre, pavarësisht dramës së vazhdueshme gjatë një paraqitjeje të fundit në Ellen DeGeneres Show.

“Mendoj se kjo është pikërisht ajo që jam dhe kam parë gjithmonë një shembull kaq të mirë tek nëna dhe babai im në marrëdhënien e tyre. Kështu që pavarësisht se çfarë ndodh, është babai i fëmijëve të mi. Do të jem gjithmonë mbrojtës. Unë gjithmonë dua që fëmijët e mi të shohin vetëm më të mirën nga më të mirat. Pra, unë thjesht përpiqem që, sado e vështirë të jetë ndonjëherë, përpiqem ta injoroj dhe thjesht të bëj gjithçka që është më e mira për fëmijët”, deklaroi Kim.