Mediet britanike: Lëndimi i Parteyt nuk duket serioz

Thomas Partey mungoi dje në ndeshjen që Gana e luajti ndaj Brazilit, si shkas i një lëndimi.

Gjithsesi, për t’i qetësuar tifozët e Arsenalit dhe kombëtares ganeze, raportimet e fundit thonë se nuk bëhet fjalë për ndonjë lëndim të lehtë.

Mesfushori është “pronë lëndimesh” prej një kohe të gjatë, diçka që nuk është duke e lënë që ta tregojë potencialin maksimal të tij.

Lojtari është krucial, si për skuadër, ashtu edhe për kombëtare.