Më thuaj shenjën e Horoskopit, të të them dobësinë që ke

Ne të gjithë kemi një pikë të dobët, të cilën e mbajmë të fshehur nga të tjerët. Ashtu siç përpiqemi të fshehim emocionet tona, po ashtu përpiqemi të mos lejojmë që asnjë nga dobësitë tona të shihet më shumë.

Çfarë mund të bazohet kjo në shenjën tonë të zodiakut?

Dashi – Frika

Ju dukeni të patrembur, kështu që frika juaj më e madhe është se të tjerët nuk do ta kuptojnë se keni frikë.

Demi – Trishtimi

Demi fsheh me shumë kujdes trishtimin dhe pikëllimin e tyre. Buzëqeshin, për të mos qarë, domethënë dhe i lënë të tjerët të kuptojnë se janë të ndjeshëm.

Binjakët – Refuzimi

Ose përndryshe zhgënjimi erotik. Binjakët nuk duan që askush ta dijë se janë lënduar erotikisht, ndaj dalin, pinë, rrinë gjithë natën zgjuar për të mos treguar se kanë dhimbje.

Gaforrja- Natyra e tij e pambrojtur

Sado të ndjeshëm aq edhe inatçinjë, nuk duan që ne të kuptojmë se kanë frikë ose ndihen të pasigurt. Gaforret dinë ta fshehin mirë natyrën e tyre të pambrojtur.

Luani – Pasiguri

As Luanëve nuk do t’ju vijë në mendje t’ju bëjnë të ditur se kanë pasiguri. A është e mundur që mbretërit dhe mbretëreshat e zodiakut të tregojnë dobësi? Këto janë më të mirat nga të gjitha ose kështu duan që ne të besojmë.

Virgjëresha – Për tu ekspozuar

Nuk ka si të lërë të shfaqen ndjenjat e saj, nëse nuk është e sigurt për to, por edhe reagimin e tjetrit. A duhet të mendojë vazhdimisht se sa elastike ishte dhe çfarë do të diskutojnë të tjerët pas shpine? Jo, ajo preferon të torturohet vetëm.

Peshorja – Se u lëndua

Ai nuk dëshiron që kjo të ndodhë në asnjë rrethanë, por nëse ndodh shumë, do t’ju tregojë se është zhgënjyer ose lënduar nga ju, sepse ka frikë se marrëdhënia juaj do të përkeqësohet.

Akrepi – Se është xheloz

Ata njihen si shenja hakmarrëse dhe xheloze. Megjithatë, ata kurrë nuk do ta pranojnë se janë xhelozë. Ata do të shtiren se janë të interesuar për diçka, por në fakt janë të zemëruar dhe xhelozë, sepse nuk e kanë menduar më parë ose sepse nuk e kanë bërë po ashtu ose sepse ndihen të pasigurt për marrëdhënien e tyre.

Shigjetari – Zemërimi

Ne e kemi atë në mendjen tonë si një shenjë jashtë zemrës dhe kjo është ajo që Shigjetari dëshiron që ne të besojmë për të. Ai nuk do që askush ta marrë vesh se është i inatosur, ka nerva dhe “kap”.

Bricjapi – Dyshimi

Ata gjithmonë kanë sukses, pasi kanë një organizim dhe një program. Bricjapët nuk mund të paguhen nga dyshimet, apo jo? E megjithatë, jo. Ata thjesht nuk duan ta tregojnë atë.

Ujori – Kjo nuk ka rëndësi

Ai ju shikon, ju flet, duket se është i përfshirë, por nuk është plotësisht aty. Ujori i shkathët nuk dëshiron të dijë kur është vërtet i interesuar dhe kur jo. Kjo është dobësia që ai dëshiron ta mbajë të fshehur.

Peshqit – E keqja

Ne e kemi parasysh Peshkun si qëllimmirë, të ndjeshëm dhe të sjellshëm. Megjithatë, ata mund të bëhen shumë të këqij, thjesht do ta fshehin atë aq mirë sa askush nuk do ta kuptojë.