Liverpooli të interesuar për një marrëveshje shkëmbimi Firmino – Depay

Liverpooli kërkon shkëmbimin e Roberto Fiminos me Memphis Depay.

Sipas ‘Express’, ‘Reds’ po konsideron dërgimin e Roberto Firminon në Barcelonë për të sjellë Memphis Depay në një marrëveshje shkëmbimi në janar.

Kontrata e brazilianit me Liverpoolin skadon vitin e ardhshëm dhe klubi po mendon ta shesë atë në janar para se të largohet falas.

Në anën tjetër Barça është e gatshme të dëgjojë oferta për holandezin.

Mbetet të shihet nëse do arrihet marrëveshje në mes klubeve.