Liverpool shpreson në qëndrimin e Salah

Pas largimit të Sadio Mane nga klubi, Liverpool po bën çmos për të ruajtur Mo Salah.

Egjiptiani Mo Salah ka qenë disa herë në qendër të spekulimeve që e kanë larguar atë nga ‘Anfield’.

Njësoj po ndodh edhe këtë merkato, sidomos pas largimit të Sadio Mane. Por, ‘Liverpool Echo’ shkruan se klubi po bën gjithçka për  ta mbajtur Salah te ‘Reds’.

Nënkampionët e Anglisë shpresojnë se negociatat do të mbyllen pozitivisht dhe lojtari të mbetet në ‘Anfield’.

Para fundit të sezonit, Barcelona sihhej si destinacion i mundshëm për anësorin, por tashmë ato zëra janë shuar.

Megjithatë, dilemma e Liverpool vazhdon të jetë aty. Mo Salah nuk është 100% i vendosur të qëndrojë.