Lewandowski pranon t’i bashkohet Barcelonës

Barcelona ka arritur një marrëveshje personale me Robert Lewandowskin.

Sport pretendon se sulmuesi dëshiron të largohet nga Bayern Munich për klubin katalanas, por ata do të duhet të bindin skuadrën e Bundesligës që ta shesë atë.

Barça është e gatshme të paguajë deri në 60 milionë euro për ta sjellë sulmuesin në Camp Nou këtë vit.

Lewandowski po vazhdon me formë impresionuese edhe këtë edicion, andaj Blaugranasit e duan me ngulm transferimin e tij.

Edhe Bayern Munichu po e kërkon zëvendësuesin e tij, pasi nuk janë dakord për rinovimin e kontratës dhe rrugët pritet të ndahen në këtë verë.

Barcelona synon që sa më parë të transferojë Lewandowskin, në mënyrë që të ketë më shumë hapësirë për shënjestrat e tjera.